Chci darovat

Jak tanec pomáhá

Ples StarDance

Po třech úspěšných benefičních tančírnách připravuje Česká televize i v letošním roce u příležitosti jubilejní desáté StarDance slavnostní ples. I vy si můžete 14. 11. 2019 od 19 hodin zatančit po boku hvězd, včetně loňského krále parketu Jiřího Dvořáka.
Benefičním večerem provedou Marek Eben a Tereza Kostková, k tanci zahraje Moondance Orchestra Martina Kumžáka.  
Výtěžek z akce poputuje v plné výši na podporu Centra Paraple, vaše chuť tančit tak opět pomůže lidem s postižením míchy. 

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketmaster.

ples

Proč hvězdy tančí pro Paraple?

V roce 1994 otevřel Zdeněk Svěrák s občanským sdružením Svaz paraplegiků Centrum Paraple a začali pomáhat lidem na vozíku s poškozením míchy. Na podporu této činnosti pan Svěrák s Českou televizí připravili pořad Dobročinná akademie. V přímém přenosu každoročně vyzývali diváky České televize a později i posluchače Českého rozhlasu k podpoře Centra Paraple.

V roce 2015 a také v roce 2016 nabídla Česká televize k oslovení diváků Centru Paraple místo Dobročinné akademie speciální benefiční díl populární taneční soutěže StarDance. Zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák vystoupil v roli pátého z porotců a s tanečními páry se na pódiu představili klienti centra – tanečnice a tanečníci na vozíku. Benefiční pořad moderoval spolu s Terezou Kostkovou Marek Eben, který Centru Paraple mnoho let pomáhá. Speciální díly pořadu měly velký úspěch a pro činnost Centra Paraple znamenaly významnou pomoc.

Jsme velmi rádi že tato tradice společných tanečných večerů na podporu dobré věci pokračuje i v letošním roce.

L7D83191800

Proč tančíme?

„Tím, že byli lidé se svými vozíky na parketu součástí tanečních kreací, dáváme najevo, že ani v životě by neměli jít po úrazu z kola ven. Vozík noblesní podívanou rozhodně nepokazil, ale naopak posvětil.“
…říká Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple

Skvělé taneční výkony přirovnal k vítězství nad osudem těch, kteří, ač nemohou chodit, dokázali tančit.

Tanečníci na vozíku vědí, jak dlouhá byla jejich cesta od téměř úplné závislosti na pomoci druhých po úrazu nebo nemoci na taneční pódium. Jak mnoho odvahy, energie a fyzických i duševních sil museli vynaložit, kolik pomoci druhých potřebovali a dodnes potřebují. A svou účastí v tanečních choreografiích pořadu vyzývají veřejnost k podpoře všech, kteří jsou teprve na začátku této cesty.

L5D88281800