Chci darovat

StarDance pro Paraple 2016

V sobotu 19. listopadu byl speciální díl oblíbené taneční soutěže StarDance věnován Centru Paraple. Česká televize ho vysílala pod názvem Hvězdy StarDance tančí pro Paraple. Umožnila nám tak oslovit veřejnost s žádostí o podporu, poděkovat dárcům a partnerům a současně ukázat člověka na vozíku v jiném světle, než jak ho ještě pořád někteří lidé vnímají. Tanečníci na vozíku, partneři tanečních dvojic v tomto dílu StarDance, se představili jako víc než rovnocenní partneři - v tanci, při práci, v životě…

V originálních choreografiích vystoupili: Marie Nahodilová s párem Emanuele Ridi a Lucie Hunčárová, Hana Kulhavá s Romanem Zachem a Andreou Třeštíkovou, Romana Košťálová se Zdeňkem Piškulou a Veronikou Lálovou, Iveta Boleslavová s Janou Plodkovou a Michalem Padevětem a Jaroslav Zářecký s Ondřejem Bankem a Evou Krejčířovou.

Programem provázeli Tereza Kostková a Marek Eben, pátým porotcem byl Zdeněk Svěrák, který doplnil odborníky na choreografii a tanec o laskavost a empatii učitele, který s radostí sleduje úspěch svých „žáků“.

Česká televize uspořádala ve prospěch Centra Paraple ve středu 16. 11. v pražském Obecním domě ještě jeden benefiční večer, tzv. Tančírnu. V průběhu večera plného hudby, tance a příjemných setkání v nádherném prostředí budovy s atmosférou zlatých časů secese, se pro Paraple dražily šaty Zuzany Norisové, knihy o Divadle Járy Cimrmana a o soutěži StarDance a podepsaná kšiltovka Radka Bangy.

České televizi, tanečníkům, moderátorům i dárcům patří naše velké poděkování. Česká televize podporuje činnost Centra Paraple od jeho vzniku v r. 1994 a letošní 23. ročník benefičního večera pro Paraple znamená velkou podporu v poskytování pomoci a služeb, které lidé po poranění míchy potřebují.