Chci darovat

StarDance 2021

Česká televize na podzim odvysílá jedenáctý ročník taneční reality show StarDance a již popáté dá této soutěži i charitativní rozměr, a to podporou Centra Paraple. Na náš hvězdný večer se můžete těšit 27. 11. od 20:00 hodin.

Účastníky letošní StarDance jsou herci Simona Babčáková, Pavel Trávníček, Zdeněk Godla, Jan Cina a Marika Šoposká. Hudební scénu bude reprezentovat Tereza Černochová a Mirai Navrátil. Dále bude soutěžit také farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká a za sportovce vystoupí tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a krasobruslař Tomáš Verner. Pořadem nás opět provedou Tereza Kostková a Marek Eben.

Charitativní díl provází několik změn a taneční soutěž se představí v novém konceptu. Pět tanečních párů, složených z osobností českého showbyznysu a profesionálních tanečníků, věnuje svůj tanec patronům z řad klientů Centra Paraple, kterými jsou Rozálie Mošovská, Adriana Hartman Augustínová, Stanislav Zatloukal, Miroslav Grill a Marcel Syrůček. Celý benefiční večer uvede profesionální hendikepovaný tanečník na vozíku spolu s tanečnicí a samozřejmě nebude chybět společný tanec všech patronů a tanečních párů v originální choreografii Marka Zelinky.

„I přes pokračující pandemii, těžkou zatěžkávací zkoušku pro celou společnost, potkáváme stále více lidí pomáhajících druhým. Ať je jim charitativní pořad poděkováním a my děkujeme všem, kteří se na něm podílejí. Mé šťastné číslo je 27. Paraple funguje dvacet sedm let a pořad bude dvacátého sedmého listopadu, už teď se moc těšíme,“ říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Na vysílání letošního benefičního dílu pořadu StarDance se těší i Zdeněk Svěrák, prezident Centra Paraple. Pomoc České televize a veřejnosti Centru Paraple a lidem s poškozením míchy ocenil slovy:
„Díky České televizi od roku 1994 lidé pomáhají Centru Paraple. Jsme tu dvacet sedm let, mnozí naši klienti vozíčkáři dostudovali, našli práci, založili rodiny a vychovávají děti. Nebo prostě našli smysl svého dalšího života. Milá Česká televize a milí přátelé, kteří naši činnost podporujete, děkujeme!“

StarDance 11